Gerçek ya da Yalan

Gerçek ya da Yalan

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya BoyutuCihaza göre değişir
ÜreticiMerhat Idirizov Pandzharov
İşletim SistemiAndroid
Eklenme Tarihi5 ay önce
Kırık link bildir Yorum Yaz

Gerçek ya da Yalan

Gerçek ya da yalan oyunu, sıradan bilgi yarışmalarından farklı olarak sadece iki şıktan meydana geliyor. Oyunu indiren kullanıcıların tercih edebilecekleri seçenekler yalnızca gerçek ya da yalan seçenekleri. Oyunda kullanıcıların önüne bir önerme sunuluyor. Eğer kullanıcı önermenin doğru olduğunu düşünüyor veya doğru olduğunu biliyor ise gerçek butonuna, yalan olduğunu biliyor veya düşünüyor ise de yalan butonuna basıyor. Aynı zamanda oyuna online oynama seçeneğinin eklenmesi için de çalışmalar devam ediyor ve pek yakında bu özellik de kullanıma açılacak.

Soruların Zorluk Seviyeleri

Oyunda üç yaşındaki bir çocuğun dahi rahatlıkla cevaplayabileceği sorular yer alırken dünya çağında pek az kişinin cevaplayabileceği “Baykuş mavi rengi görme kabiliyetine sahip tek kuştur” gibisinden sorular da yer alıyor. Bu sebeple bilgisi ve genel kültürü en geniş olan oyuncu, oyunda da en büyük başarıyı sağlıyor.

Geniş Soru Arşivi

Gerçek ya da yalan oyununun soru arşivi günden güne genişliyor. Aynı zamanda oyunda soru gönder bağlantısına tıklayarak uygulamayı kullanan kişiler de kendi akıllarından geçen ve faydalı olacağını düşündükleri soruları gönderebiliyorlar. Akabinde uygun görülürse soruları isimleriyle beraber uygulama içinde yayımlanıyor.

Yanlış Sorulara Karşı Önlem

Oyunda yanlış bilgi sahibi olmanın önlenmesi amacıyla soruları düzeltmek için bir bağlantı da mevcut. Bu bağlantıdan kullanıcı yanlış olduğunu düşündüğü sorunun düzeltilmesi hususunda görüş bildirebiliyor.

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(No Ratings Yet)
Loading...
17 kez indirildi