Batak Ustası

Batak Ustası

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya BoyutuCihaza göre değişir
ÜreticiBig Head Games
İşletim SistemiAndroid
Eklenme Tarihi5 ay önce
Kırık link bildir Yorum Yaz

Batak Ustası

Batak oyunu çok uzun yıllardan beri özellikle arkadaş ortamlarının vazgeçilmez en eğlenceli, şans ve biraz da stratejiye dayalı iskambil kâğıtları ile tercih edilen bir oyundur. Daha çok üniversite öğrencileri tarafından tercih edilen batak oyunu ayrıca yaş sınırı olmadan her kesim tarafından heyecanlı ve zevki bir oyundur. Bu yazıda batak oyununun nasıl oynandığı, kuralları, kişi sayıları ve stratejileri hakkında bilgi almanız için derlenmiştir.

Batak Nasıl Oynanır?

Batak 2 den başlamak üzere As kartına kadar basit olarak en yüksek kartın doğal olarak kazandığı bir oyun olup oyun kuralları arasında bir oyuncunun attığı sayı mutlaka büyütülmelidir. Şayet ilk kartı düşen oyuncu 7 atmış ise elinizde 8 veya daha büyük bir sayıyı oluşturan kartı düşmelisiniz. Ayrıca oyuncuların oynadığı türden kart vermek zorunlu olup maça 7 ise maça 8 veya daha yüksek sayılı kâğıdı düşmelisiniz. Şayet elinizde o türden bir kart yok ise oyunun başında ihaleyi alan oyuncunun belirlediği koz türü kâğıt oynanmalıdır. Eğer kozda yok ise isteğiniz doğrultusunda bir kart düşmeniz mümkündür.

Batak’ta Oyuncular Ve İhale Özellikleri

Batak oyunu iskambil kâğıtlarının oyuncalara eşit sayıda dağıtılması ile başlanır. Öncelikle oyun 3 veya 4 kişi ile oynamak mümkün olup 4 kişilik oyunlarda her oyuncuya 13 kâğıdın düşmesi, 3 kişilik oyunlarsa ise kişi başına 16 kart düşmektedir. 4 kişilik oyunlarda eşli veya herkesin bireysel oynaması mümkün olup bu doğrultuda şayet eşli ise ihale 7 den başlayıp oyuncuların takdiri doğrultusunda el sayıları 8, 9, 10 şeklinde devam edip 13 alır sayısına kadar devam ederken bireysel oyunda ihale 4’ten başlayıp 13 e kadar gitmektedir. 3 kişilik oyunlarda ise sadece bireysel oynanıp ihaleler 7’den başlayıp 16 sayısına kadar yükselmektedir.

 

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(No Ratings Yet)
Loading...
19 kez indirildi