Batak – İlerlemeli Batak

Batak – İlerlemeli Batak

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya BoyutuCihaza göre değişir
ÜreticiFuzzy Mobile Games
İşletim SistemiAndroid
Eklenme Tarihi5 ay önce
Kırık link bildir Yorum Yaz

Batak- İlerlemeli Batak

Sanal veya gerçek olarak oynanabilen batak oyunu, en fazla dört kişi ile oynanabilen bir oyundur. Batak- ilerlemeli batak oyununu ise android işletim sistemli telefonlarınıza Google play storedan indirebilirsiniz.

Batak Nedir?

Batak oyununda her kartın önemi eşittir. Bu oyunda önemli olan mesele, rakiplerinizin elinde olan kartların, sizin elinizde olmaması önem arz etmektedir. Bunun dışında maço serisinden oluşan kartların elde kalmamasıdır. Bunun nedeni ise maço kartların koz olarak kabul edilmesinden kaynaklanmaktadır. Batak oyunu 52 kart ile oynanan bir oyundur. İster eşli, ister tekli, isterseniz gömmeli olarak oynayabilirsiniz. Her bir kişiye 13 adet kâğıt dağıtılmaktadır. Bu kâğıtları dağıtırken ise, kâğıdı dağıtan kişinin sağından başlayarak dağıtmak gerekmektedir.

Tekli Batak Nasıl Oynanmaktadır?

Bu şekilde her birey kendi başına oynamaktadır. Destedeki 13 adet kağıt her bir kişiye dağıtan kişinin sağından başlamak kaydıyla dağıtılmaktadır. Sağ yandaki kişiye ise bu oyunda bedavacı denmektedir. Bedavacı oyun içerisinde ise ihaleye girmektedir. İhale ise kişilerinden elinde bulunan kâğıtlara göre arttırılarak oynanmaktadır.

Eşli Batak Nasıl Oynanmaktadır?

Eşli batak oyununda ise karşınıza oturan kişi eşiniz olarak karşınıza oturmaktadır. İhale işlemleri eşli batak içinde geçerli hale gelmektedir. Ancak ortak olarak oturduğunuz kişiden de herhangi bir şekilde fikir alıp konuşamazsınız. İhale sayısı ise bu oyunda ise 8 rakamından itibaren başlamaktadır.

Gömmeli Batak Nasıl Oynanmaktadır?

Bu oyunda ise 52 adet kâğıttan herkese 16 adet kâğıt dağıtılmaktadır. Ancak bu durumda da geriye 4 adet kâğıt kalmaktadır. Kalan bu kâğıtlarda ortaya kapalı bir şekilde konarak oyuna başlanmaktadır.

 

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(No Ratings Yet)
Loading...
22 kez indirildi